BAŁTYK Resort w Rewalu

Atrakcje
Ustki
i okolicy
Ustka

Atrakcje turystyczne

Przedstawiamy Państwu listę najciekawszych atrakcji turystycznych z miejscowości i jej najbliższej okolicy. To zestawienie wielu miejsc, atrakcji, rozrywek, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przy każdej atrakcji znajduje się szacowana odległość od obiektu BAŁTYK Resort w Rewalu, krótki opis oraz dane kontaktowe. Zapraszamy do poznawania uroków Ustki.
Pobierz przewodnik

Odległość od obiektu BAŁTYK Resort w Rewalu

*podane wartości są wartością przybliżoną
1 km
gen. T. Obronieckiego 1 , Ustka
+48. 261 232 101
Ustka 116,19 km*

Obszar niegdyś zupełnie niedostępny dla postronnych, teraz zamykany przez żołnierzy niemal wyłącznie na czas ćwiczeń z ostrą amunicją i z użyciem cięższego sprzętu. Swoje umiejętności sprawdzają tu różne formacje sił NATO. Na terenie poligonu znajduje się m.in. dawna baza niemieckiego lotnictwa morskiego oraz opuszczony cmentarz wymarłej osady rybackiej.

Krzemienica 22 , Słupsk
+48. 501 163 294
Słupsk 126,13 km*

Wtykanie nosa w sprawy pracujących pszczół zwykle kończy się boleśnie. Chyba, że jest się odpowiednio przygotowanym i nastawionym na zwiedzanie. W Wędrownej Barci można poznać zwyczaje pożytecznych owadów od środka, a przy okazji spróbować regionalnych specjałów. Pasieka działa na terenie zabytkowego, pochodzącego z połowy XIX w. gospodarstwa.

Krzemienica 6 , Słupsk
+48. 697 804 093
Słupsk 126,14 km*

Bardzo dobre miejsce, by stawiać pierwsze kroki w jeździe konnej. Zajęcia szkoleniowe prowadzi bowiem licencjonowany instruktor PZJ. Stajnia Sento położona jest w Krzemienicy. Ten szczególnie malowniczy fragment Pomorza to Kraina w Kratę, gdyż wiejski pejzaż w przeważającej części tworzą chaty szachulcowe, w większości zbudowane jeszcze w XIX wieku.

Swołowo 8 , Słupsk
+48. 598 119 410
Słupsk 126,62 km*

Oddział MuzeumPomorza Środkowego w Słupsku, pokazujący życie we wsi na przełomie XIX i XX wieku oraz zabytkową zabudowę Swołowa. Jest tutaj ok. 70 szachulcowych chat, przez co przylgnęło do miejscowości określenie kraina w kratkę. Placówka organizuje również szereg warsztatów tematycznych, zajęć edukacyjnych oraz lokalnych imprez folklorystyczno-kulturalnych.

Jezioro Modła , Modła
Modła 126,97 km*

Zbiornik wielkości ok. 62 ha, który mógłby być ważnym centrum wszelkich sportów wodnych, gdyby nie 2-3 palące sprawy. Jezioro Modła zarasta, część roślin objęta jest ochroną, a do tego wiele ptaków upodobało sobie ten obszar na swoje tereny lęgowe. Piękny rezerwat wyznaczony wokół akwenu ma blisko 195 ha. Gniazdują tu m.in. mewy, łabędzie, bąki, błotniaki i rybitwy.

Lędowo 1N , Ustka
+48. 598 151 492
Ustka 129,86 km*

Część wystawowa Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, poświęcona historii i specyfice wojskowej służbie na morzu. Bogate zbiory, w tym przedmioty pochodzące od prywatnych darczyńców, prezentują m.in. miniaturowe modele różnych okrętów, oryginalne fragmenty wyposażenia jednostek, sztandary, broń i sylwetki najważniejszych postaci, jak wiceadmirał Józef Unrug.

Bohaterów Westerplatte , Ustka
+48. 698 669 446
Ustka 131,81 km*

Park spotkań z historią najnowszą, zapewniający przy tym znaczącą dawkę zabawy. Oglądanie kolejnych instalacji przybliża tajemnice fortyfikacji Wału Pomorskiego i 9. Baterii Artylerii Stałej, wszystko w sposób nowoczesny i efektowny. Bunkry Blüchera są również areną czysto rozrywkowych wydarzeń i imprez. Warto skorzystać z którejś z 3 miejscowych strzelnic.

Ustka 131,93 km*

Pomnik świętego, do którego zwracają się z modlitwą wszyscy wierzący ludzie morza w Polsce. Według katolików Jan Nepomucen opiekuje się m.in. ratownikami, rozbitkami czy ofiarami wodnych katastrof. 2,5-metrowa, drewniana figura autorstwa Antoniego Wilmy powstała w 2000 r. w Słupsku z inicjatywy miejscowego proboszcza. Do portu w Ustce trafiła 7 lat później.

Ustka 131,94 km*

Ustka i niemal cały region wokół portowego miasta - i infrastruktura, i warunki naturalne - sprzyjają organizacji kajakowych wypraw. Od kilku- i kilkunastokilometrowych rzeką Słupią, po przekraczające 100 km, tygodniowe spływy przez kolejne rzeki, kanały i jeziora. Część miłośników tego sportu wybiera się na Łupawę, Wieprzę, Wicko, Gardno czy Jezioro Zemełowskie.

Ustka 131,94 km*

Wędkowanie na pełnym morzu ma kilka znaczących przewag nad łowieniem ryb ze stałego lądu. W końcu to w głębinach Bałtyku żyją naprawdę grube ryby - największe dorsze, łososie, węgorze, jesiotry itd. Jednym z kutrów, który czeka na amatorów wędkarstwa morskiego jest "Sea Angel" - 17 metrów długości, prędkość do 8 węzłów, maksymalnie 17 osób na pokładzie.

Ustka 131,96 km*

Dorsz należy do najbardziej pożądanych ryb żyjących w Bałtyku. Coraz popularniejszą formą wędkarskiego, sportowego polowania na najdorodniejsze sztuki są rejsy daleko na morze, organizowane przez szyprów rybackich kutrów. W Ustce takie wyprawy na dorsza proponują m.in. jednostki o oznaczeniach UST-101 i UST-142 - z kompetentną załogą i stosownym wyposażeniem.

Ustka 132,04 km*

Molo, a ściślej to długie falochrony stawiające mocny opór wodzie przy wejściu z morza do portu, oba mierzące po kilkaset metrów długości. Turyści mogą po nich w miarę swobodnie spacerować, prawie jak po typowym molo. W Ustce jest jeszcze jeden pomost-falochron, ok. 500 m na zachód od ujścia Słupi. To pozostałość po niedokończonej budowie nowego portu z lat ‘30 XX w.

Ustka 132,06 km*

Turystyczne rejsy po pełnym morzu to nic nowego w miejscowościach posiadających odpowiednio duży port. Dlatego też niezwykle przydatne są pewne urozmaicenia, choćby w wyglądzie statków. W Ustce na wycieczkę po Bałtyku w nieco pirackich klimatach można wybrać się na pokładzie “Dragona” i “Unicusa”. Oba okręty dokładnie wystylizowano na XVII-wieczne galeony.

Bulwar Portowy , Ustka
Ustka 132,08 km*

Wykorzystywana czynnie aż do 2010 roku stacja ratownictwa morskiego z końcówki XIX stulecia. Wzniesiony z czerwonej cegły budynek był jednocześnie punktem obserwacyjnym i magazynem sprzętu, którego czuwający na brzegu żeglarze używali do niesienia pomocy tonącym. Ustecka Czerwona Szopa powstała jakoby na 90. urodziny cesarza Wilhelma I, w 1897 r.

Ustka 132,11 km*

Piekarnia - miejsce odwiedzane praktycznie codziennie, a jednocześnie tak słabo znane. Zwiedzając Muzeum Chleba w Ustce można dość dokładnie wyobrazić sobie, jak wyglądała praca w takim przybytku w XVII, XVIII, XIX czy na początku XX wieku. Pomoże w tym ponad 2 tys. przedmiotów (m.in. pierwsze lodówki, mieszadła i piece) opisywanych przez fachowego przewodnika.

Ustka 132,13 km*

Placówka wystawiennicza założona przez zrzeszenie lokalnych patriotów, prezentująca różne rozdziały z historii miasta i dziejów regionu. Ekspozycja opiera się na przedmiotach z przełomu XIX i XX wieku - zdjęciach, dokumentach, strojach, sprzętach rybackich etc. Liczna jest kolekcja modeli kutrów i łodzi. Muzeum Ziemi Usteckiej to też lokalne centrum kultury.

Ustka 132,13 km*

Malutki park, kryjący jednak mnóstwo fascynujących ciekawostek. Tu, gdzie dziś pięknie rośnie miejska zieleń, wznosił się niegdyś kościół z wysoką wieżą, służącą zarówno jako dzwonnica, jak i latarnia. Był to też Zaułek Kapitański, gdzie wielu marynarzy wybudowało swój dom. Warto przyjrzeć się kołu młyńskiemu, przeniesionemu na skwer ze starego wiatraka.

Ustka 132,14 km*

Jeden z najważniejszych portów morskich na całym polskim wybrzeżu. Port u ujścia Słupi powstał już w I połowie XIV wieku. Służy przede wszystkim rybakom, choć wpływają tutaj i cumują również jednostki innego typu - w tym statki pasażerskie. Na terenie portu w Ustce znajduje się całkiem sporo interesujących pomników i zabytków, które z pewnością warto zobaczyć.

Ustka 132,16 km*

W Słupi i Bałtyku żyje mnóstwo różnych gatunków ryb, jak dorsze, łososie, śledzie, szprotki, leszcze, węgorze… i wiele, wiele innych. Z tej obfitości korzystają rybacy, ale też polujący na pojedyncze sztuki wędkarze. Właściwie wszelkie niezbędne formalności, związane ze sportowym połowem, należy załatwiać w odpowiednim Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego.

Ustka 132,17 km*

Pomnik wystawiony ku pamięci ludzi, którzy zginęli pracując na morzu. Główną część stanowi figura zatroskanej matki, wypatrującej powracającego z wód Bałtyku syna. Za nią ustawiono tablice z wyrytymi obrazami. Uzupełnieniem monumentu jest mała wystawa na świeżym powietrzu, gdzie prezentowane są części statków i portowej infrastruktury o zabytkowej już wartości.

Ustka 132,17 km*

Jeden z najpopularniejszych znaków Ustki - nieco odmienny od miejskiego herbu, umieszczonego na postumencie. Pomnikowa syrenka spogląda ze wschodniego falochronu w dal, natomiast postać zapożyczona z tarczy Umierającego Wojownika trzyma w prawej ręce łososia. Urodziwą syrenkę odsłonięto w 2010 r., po prawie 2 latach zbiórek, co było elementem Święta Ustki.

Ustka 132,18 km*

Oddział słupskiej Galerii Sztuki Współczesnej, w którym wystawy dzieł ze sztuk plastycznych i wizualnych nie są jedyną atrakcją. Warsztaty z wielu dziedzin - rysunku, malarstwa, filmu czy rzeźbienia - pozwalają zarówno mieszkańcom, jak też turystom, znaleźć i rozwinąć twórcze hobby. W Centrum Aktywności Twórczej odbywają się też spotkania z artystami.

Ustka 132,19 km*

Powstała jako dobudówka do stacji pilotów, którzy przeprowadzali statki wpływające do Ustki przez mielizny portu. Światło emitowane jest ze szczytu ceglanej wieży, z wysokości 22 m. W 1892 r., kiedy to wybudowano latarnię, była to lampa naftowa, co dawało zasięg 11 km (6 Mm). Dziś drogowskaz dla statków zapewnia żarówka, którą widać z odległości 3 razy większej.

Ustka 132,21 km*

Historycznie bezcenna część Ustki, która pamięta jeszcze czasy średniowiecza. Być może nie zachowała się żadna chata rybacka z tamtego okresu, za to układ ulic na tym obszarze pozostał niemal niezmieniony. Dużą, zabytkową wartość prezentują stojące do dziś domy konstrukcji ryglowo-szachulcowej. Najstarsze z nich wybudowano najprawdopodobniej w 1765 roku.

Ustka 132,23 km*

Świątynia wybudowana w 1888 roku na niewielkim wzgórzu nad brzegiem rzeki Słupi. Neogotycki, wzniesiony z czerwonej cegły kościół powstał na miejsce drewnianego przybytku wiary z 1365 r., który był też latarnią morską. Część wyposażenia w parafii Najświętszego Zbawiciela pochodzi właśnie z tego z XIV wieku. Organy Völknera - choć równie cenne - są akurat nowsze.

Ustka 132,28 km*

Jedno z najlepszych miejsc na przechadzki w całej Ustce. Na urokach nadmorskich wydm po wschodniej stronie portu poznali się już XIX-wieczni kuracjusze, którzy wymogli na władzach miasta wybudowanie bulwaru w 1875 r. Charakterystycznymi punktami promenady w Ustce są m.in. interesujące pomniki, wieża widokowa i latarnia morska. Oczywiście nie brakuje też fontann, ławeczek czy restauracji.

Ustka 132,33 km*

Przyrodolecznictwo w Ustce bierze swój początek w początkach XIX wieku, wraz z przyjazdem pierwszych letników. Rozwój uzdrowiska następował z czasem: zakład balneologiczny powstał w 1911 roku, w czym duży udział miało powołane w 1870 r. Towarzystwo Kąpielowe. Dziś do celów leczniczych wykorzystuje się m.in. wody mineralne, borowinę i właściwości mikroklimatu.

Ustka 132,41 km*

Mała placówka wzbudzająca zgoła niemałe zainteresowanie. Na półkach i gablotach zgromadzono ponad 600 przedmiotów znalezionych niegdyś w ziemi. Są to górskie kryształy, kamienie szlachetne, muszle, minerały i skamieliny (ze szkieletem dinozaura na czele), pochodzące z wielu zakątków na świecie. Muzeum Mineralogiczne działa w dawnym schronie przeciwlotniczym.

Ustka 132,59 km*

Posąg bez wątpienia najsłynniejszego, a przez wielu uważanego za najlepszego polskiego kompozytora i pianisty. Monument przedstawia dostojną postać Fryderyka Chopina, niespiesznie idącego ku morzu. Kamienną rzeźbę wykonała Ludwika Krasowska-Nitschowa, która ma na koncie m.in. słynną warszawską syrenkę. Uroczyste odsłonięcie pomnika nastąpiło w 1979 roku.

Ustka 132,66 km*

Raczej niewielki, hotelowy ośrodek rekreacji, dostępny dla każdego, kto tylko zechce wykąpać się w ciepłej wodzie (ok. 30-31⁰C) zamiast w kilka razy zimniejszym z reguły Bałtyku. Basen o wymiarach 17x10x1,35 metrów pozwala zarówno na solidny trening pływania, jak też kilka chwil przyjemności zapewnianych przez masaż strumieniowy, bicze wodne bądź jacuzzi.

Ustka 132,69 km*

Pomnik poświęcony 76 obywatelom miasta, którzy zginęli na frontach I WŚ. Monument wystawiono w 1922 r., jego autorem jest Josef Thorak. W późniejszych latach artysta zapracował sobie na miano pierwszego rzeźbiarza III Rzeszy, a posąg dedykowano “bezimiennym bohaterom wojen światowych”. Wizerunek na tarczy to pierwsze utrwalenie herbu Ustki w formie pomnika.

Ustka 132,79 km*

Plaże Ustki nie są może rogiem bursztynowej obfitości jak rejony Jantaru, ale i tak zapewniają świetne warunki dla poławiaczy bałtyckiego złota. Rokrocznie odbywają się tutaj mistrzostwa, w trakcie których stosuje się technikę wypłukiwania przypominającą poszukiwanie złota. Poza zawodami, najlepszy okres na znalezienie bursztynów to czas po jesiennym sztormie.

Ustka 132,86 km*

Ten hotelowy park wodny zalicza się do najnowszych - został oddany do użytku w 2014 r. - oraz dysponujących najszerszą ofertą w okolicy. Grand Lubicz posiada 4 baseny, rozdzielone na 2 poziomy obiektu: sportowy o długości 25 m, rekreacyjny, solankowy oraz połączony z tym ostatnim zewnętrzny. Ośrodek posiada też dziecięcy brodzik, łaźnie, sauny, gabinety SPA itd.

Ustka 132,86 km*

Nowy, za to bardzo pomysłowy pomnik z brązu wystawiony uwielbianej, blisko związanej z Ustką aktorce. Irena Kwiatkowska, znana z wielu ról teatralnych, filmowych, telewizyjnych czy występów w kabaretach i słuchowiskach, regularnie przyjeżdżała odpoczywać nad morze właśnie tutaj. Postać artystki siedzi na ławeczce, która ma formę poskręcanej taśmy filmowej.

Ustka 132,86 km*

Jedna albo i kilka partyjek w kręgle bądź którąś z odmian bilarda to całkiem niezły pomysł na zwieńczenie udanego dnia. Klub przylegający do hotelu, otwarty dla wszystkich gości, pozwala na oddanie się tym (i jeszcze paru innym) typowo wieczorowym, towarzyskim rozrywkom. Na miejscu do dyspozycji są 4 automatyczne tory bowlingowe, dla maksymalnie 10 graczy każdy.

Ustka 132,93 km*

Tenis ma różne odmiany, a na ogólnodostępnych (acz płatnych) obiektach hotelu można zagrać w jego bodaj najpopularniejsze i najbardziej wymagające fizycznie wersje - klasyczny ziemny i halowy squash. Trawiaste boisko wielofunkcyjne można dostosować nie tylko do tenisa. Da się na nim zagrać również w badmintona, siatkówkę czy nawet “zieloną” koszykówkę.

Ustka 132,95 km*

Potrzebne jest boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki czy innej popularnej dyscypliny sportu? “Orlik” zarządzany przez OSiR w Ustce będzie najlepszym wyborem. W korzystaniu z jego bogatych możliwości w uprzywilejowanej pozycji są tutejsi uczniowie i grupy zorganizowane. W najbliższej przyszłości ośrodek ma być poważnie rozbudowany o kolejne obiekty.

Ustka 132,97 km*

Miłośnicy żeglowania w jachtach, prucia fal na desce windsurfingowej bądź ślizgania się za pomocą kite’a - przebywając na wczasach w Ustce powinni patrzeć w kierunku zachodnim. To ta część nabrzeża portowego jest przygotowywana pod ich potrzeby, to w tej części miejskich plaż prądy wodne i wietrzne stwarzają najlepsze warunki do uprawiania takich sportów.

Wodnica , Ustka
Ustka 132,97 km*

Uroczy zakątek o powierzchni blisko 19 hektarów, wytyczony w 1987 roku dla zwiększenia ochrony ponad 100-letniego lasu bukowego - jednego z ostatnich naturalnych na całym Pomorzu. O edukację na trasie dba 2-kilometrowa ścieżka z 5 przystankami. Do rezerwatu prowadzą 2 szlaki piesze, przez jego obszar przepływa też popularna wśród kajakarzy rzeka Słupia.

Ustka 133,70 km*

Władze Ustki tuż po powstaniu parku w 2010 r. uznały, że znacząco poszerza on ofertę atrakcji turystycznych miasta. I słusznie. Parki linowe systematycznie zyskują na popularności, a korzystnie położony Park Na Wydmie kusi rozbudowaną ofertą. Ośrodek posiada 4 trasy o łącznej długości 670 m i 60 przeszkodami. Posiada tak tory dla dzieci, jak i wymagające trasy.

Ustka 133,85 km*

Kameralny kompleks wodnej rekreacji, funkcjonujący w ramach hotelowej strefy SPA. Basen o wymiarach 14 na 8 metrów posiada urządzenia do hydromasaży, przeciwprąd oraz instalację chromoterapii. Dla dzieci wydzielono mały brodzik. Ofertę w Royal Baltic uzupełniają salki z jacuzzi, łaźnią i różnego typu saunami. Obiekt jest dostępny także dla zewnętrznych gości.

Ustka 133,91 km*

Hotelowy obiekt, dostępny jednak dla każdego, kto uiści opłatę wstępu. Kort nie jest przesadnie rozbudowany, pozwala jednak na całkiem wygodną grę - również długo po zachodzie słońca, gdyż posiada odpowiednio mocne lampy (za tę przyjemność trzeba dopłacić ekstra). Plac do gry pokrywa nawierzchnia ze sztucznej trawy. Niezbędny sprzęt można wypożyczyć na miejscu.

Ustka 134,23 km*

Morze, plaża, pachnący zielony las - trudno o odczuwalnie lepszą scenerię dla kortu tenisowego przeznaczonego dla amatorów. Perła, mimo zachęcającej nazwy, pomyślana jest raczej dla mało wymagających miłośników białego sportu. Niewiele można zarzucać sztucznej nawierzchni i sprzętowi - dokuczać może brak oświetlenia i szybko zapadający w tym miejscu wzrok.

Przewłoka 3 , Ustka
+48. 600 200 117
Ustka 134,33 km*

Stadnina koni o szerokim zakresie usług i szkoleń. Oferuje m.in. naukę właściwego obchodzenia się ze zwierzętami i ich pielęgnacji, fundamentów sztuki jeździeckiej, poprawnego zachowania się w siodle itp. Do wyboru są także jazdy na lonży, po padoku czy dłuższe wyprawy w teren. Dodatkowo można zorganizować kuligi i przejażdżki elegancką bryczką.

Przewłoka 3 , Ustka
+48. 608 112 113
Ustka 134,40 km*

Paintball staje się obecnie coraz bardziej popularną aktywnością grupową. Znajdujące się na terenie stadniny koni w Ustce pole do gry w kilkunastu scenariuszach zbudowano tak, aby zapewnić uczestnikom rozgrywki jak największe emocje. Atrakcji na polu nie brakuje. Sprzęt dostępny jest na miejscu, choć można strzelać również własnym markerem.

Zajączkowo 18 , Kobylnica
+48. 597 220 868
Kobylnica 134,62 km*

Zorganizowane na wysokim poziomie, pięknie położone na obszarze Parku Krajobrazowego Dolina Słupi pole golfowe o długości ponad 3 kilometrów. Rywalizacja “na poważnie” odbywa się na 9 dołkach, swoje umiejętności - pod okiem fachowych instruktorów - można poprawiać na strzelnicy driving range (250 m), w 6-dołkowej akademii gry krótkiej czy na putting greenie.

Zajączkowo 22 , Kobylnica
+48. 604 371 370
Kobylnica 134,67 km*

Placówka z ponad ćwierćwieczną tradycją i doświadczeniem, która pozwalają instruktorowi przeprowadzać szczególnie efektywne zajęcia z nauki jazdy konnej oraz odpowiedniego podejścia do zwierząt i ich traktowania. W zajączkowej stadninie hodowane są przede wszystkim konie wielkopolskie, słynące z niezwykłej urody, dużej siły i niebywałej wytrzymałości.

Strzelinko 14 , Ustka
+48. 598 474 300
Ustka 135,28 km*

Hotelowa strefa rekreacji i aktywnego “wodnego” wypoczynku, dostępna dla wszystkich chętnych. Główny basen o wymiarach 18 x 6,5 m posiada kilka stanowisk hydromasaży, do tego dziecięcy brodzik z zawsze ekscytującą maluchy fontanną i 5 rodzajów saun do wyboru. W pełnej dyspozycji gości jest także kompleksowo wyposażona salka fitness.

Strzelinko 14 , Słupsk
+48. 598 474 348
Słupsk 135,29 km*

Rock Pub to centrum nocnych rozrywek w rozległym kompleksie urlopowo-rekreacyjnym Dolina Charlotty, otwarty jednak  także dla Gości spoza hotelu. Jeśli chodzi o kręgle, do gry przygotowano 2 nowoczesne tory, skomputeryzowane wszędzie tam, gdzie może to być przydatne. Do dyspozycji pozostaje także 1 stół bilardowy. Wystrój lokalu ma przypominać o Festiwalu Legend Rocka.

Strzelinko 14 , Słupsk
+48. 667 709 221
Słupsk 135,42 km*

W zoo w Strzelinku przebywają przedstawiciele niemal 50 gatunków z większości kontynentów. Są to ptaki oraz ssaki. Niektóre umieszczono na tradycyjnych wybiegach, inne ożywiają rzeźbioną Krainę Bajek, a pozostałe można podziwiać z pokładu barki w czasie wodnego safari po 10 wyspach tematycznych. Nie zabrakło nawet fokarium.

Strzelinko 14 , Słupsk
+48. 667 705 329
Słupsk 135,73 km*

Centrum jeździeckie hotelu Dolina Charlotty. Oferta Stajni Pod Żelazną Podkową zawiera bodaj wszystko, czego można oczekiwać po stadninie koni: przejażdżki bryczką, prowadzenie na lonży, jazdy po padoku i w terenie, lekcje techniki i obchodzenia się ze zwierzęciem. Przed wskoczeniem na siodło lepiej zadbać o właściwą, niekoniecznie profesjonalną odzież.

Orzechowo Morskie , Ustka
+48. 598 144 635
Ustka 136,56 km*

Malowniczo położony obiekt, zbudowany z dala od centrum miejscowości. Stanowi część ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego Lasów Państwowych. Dla osób z zewnątrz udostępniany jest w lipcu i sierpniu. Kort wyłożony jest ceglaną mączką - charakterystyczna czerwona ziemia jest wolniejsza od pozostałych nawierzchni. Obiekt nie ma oświetlenia i wypożyczalni sprzętu.

Słupsk 138,17 km*

Placówka przedstawiająca burzliwe dzieje regionu, różnorodną kulturę jego mieszkańców oraz pokaźną kolekcję dzieł sztuki. Wyjątkowo bogaty jest zbiór dotyczący Witkacego. Muzeum mieści się w kilku zabytkowych budynkach, wybudowanych na przestrzeni dziejów nad Słupią, m.in. w Zamku Książąt Pomorskich, Bramie Młyńskiej, Spichlerzu Richtera czy Młynie Zamkowym.

Słupsk 138,97 km*

Nasze morze nie szczyci się doskonałą podwodną widocznością, mimo to jednak, jego tajemnice nadal budzą ogromne zainteresowanie. Dobrym pomysłem na odkrywanie uroków podwodnego świata będzie udanie się przed zanurzeniem do płetwonurków z Bałtyckiego Centrum Nurkowego. Prowadzą oni szkolenia, wypożyczalnię profesjonalnego sprzętu, organizują także różnorodne wyprawy.

Słupsk 139,79 km*

To malowniczo położony w sąsiedztwie leśnych drzew kompleks, który posiada szeroki wachlarz interesujących możliwości. Na dużych i małych, aktywnych gości czekają rozbudowany park linowy (łącznie 8 tras i 130 stacji), ścianka wspinaczkowa oraz rowerowy tor przeszkód. Świetną zabawę dzieciom zapewnią także Labirynt Czarownicy, Fikolandia, zwierzyniec i ptaszarnia.

Redzikowo 16B , Słupsk
+48. 883 355 131
Słupsk 143,55 km*

Obiekt działający na terenie Parku Wodnego, zapewniający dodatkową rozrywkę do pływackiej rekreacji. W centrum uwagi znajdzie się oczywiście nowoczesna kręgielnia, wyposażona w 4 tory do gry, automatyczne systemy zwiększające komfort rozrywki oraz efektowne oświetlenie. Cafe Kręgielnia posiada jeszcze stół bilardowy, bufet oraz pomieszczenia escape roomu.

Redzikowo 16B , Słupsk
+48. 598 412 551
Słupsk 143,59 km*

Położony może nieco na uboczu, za to dysponujący rozbudowaną i ciekawą ofertą ośrodek wodnego (i nie tylko) wypoczynku. Jego centralnym punktem jest pływalnia z 3 basenami. Do wyboru są typowo sportowy, wyposażony w szereg urządzeń masujących i relaksujących basen rekreacyjny oraz połączona z nim niecka zewnętrzna. Do tego siłownia, jacuzzi, sauny itd.

Jezioro Gardno , Rowy
Rowy 150,02 km*

Akwen o powierzchni 2469 ha, o ogromnej bioróżnorodności i niezłych warunkach dla wszelkich sportów wodnych, z windsurfingiem na czele. Gardno to jedna z perełek Słowińskiego Parku Narodowego. Niewielki fragment jeziora - związana z wieloma lokalnymi podaniami Wyspa Kamienna - objęty jest ścisłą ochroną ze względu na siedliska rzadkich gatunków kormoranów i mew.

Gardno , Retowo
+48. 609 485 199
Retowo 151,03 km*

Ośrodek specjalizujący się niemal we wszystkich odmianach sportów wodnych, lecz kładący nacisk na jego ekstremalne odmiany - windsurfing i kitesurfing. Chętni mogą wziąć kilka praktycznych lekcji lub tylko wypożyczyć interesujący ich sprzęt. Do dyspozycji na biwaku są także kajaki, rowery czy deski do dostojnego stand up paddle - czyli “wiosłowania na stojąco”.

Smołdzino 156,90 km*

Instytucja przekazująca bezcenną wiedzę o polskiej faunie i florze. I nie tylko, w końcu przyroda to też geografia czyli wpływ działalności człowieka na naturę i krajobraz. Siedziba placówki jest wystylizowana na konstrukcję szachulcową - historycznie typową na Pomorzu. Muzeum, poza oddziałem głównym w Smołdzinie, posiada jeszcze filie w Rąbce pod Łebą i Rowach.

Smołdzino 164,43 km*

To coś więcej niż obszar wzmożonej ochrony przyrody. Na terenie parku wytyczono 5 ścieżek przyrodniczych, z tablicami informacyjnymi na temat ekologii, miejscowych gatunków czy lokalnej kultury, historii i gospodarki. Na terenie parku spotkać można wielkie wydmy, 2 jeziora, unikalne zwierzęta, rośliny i grzyby, a także latarnię morską czy widokową górę Rowokół.

Kluki 27 , Smołdzino
+48. 598 463 020
Smołdzino 164,53 km*

Nie lada gratka dla miłośników historii, etnografii oraz pomorskiego folkloru. Muzeum Wsi Słowińskiej rozpoczęło działalność w 1963 r. Na terenie skansenu można z bliska i bardzo dokładnie zobaczyć, jak wyglądało tutaj życie jeszcze w XIX stuleciu. Częściowo też doświadczyć. Bodaj najpyszniejszą możliwością jest upieczenie chleba według tradycyjnej receptury.

Słowiński Park Narodowy , Łeba
Łeba 173,78 km*

Bez wątpienia jedna z największych atrakcji w całym letnisku - jedyne w Polsce tak duże “ruchome piaski”. Oczywiście w łagodnym, niegroźnym dla zdrowia i życia wydaniu. Wydmy na Mierzei Łebskiej (na zachód od miejscowości) przemieszczają się w tempie ok. 2-10 metrów na rok. Najwięcej w środkowej części pasma. Wydmy systematycznie “zasypują” pobliskie jezioro.

Pokaż więcej

Skontaktuj się z obiektem

BAŁTYK Resort w Rewalu

Resort BAŁTYK Resort w Rewalu

ul. Saperska 21, 72-344 RewalPOGODA

Do zobaczenia
w Ustce
BAŁTYK Resort w Rewalu
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij