Prawdopodobnie najbardziej rodzinny czas w trakcie całego roku. Nie żadne święta, nie uroczystości z okazji urodzin czy imienin, a właśnie wakacje w środku lata. Pełne dwa tygodnie urlopu - minimum! - oraz dwumiesięczna przerwa po zakończeniu roku szkolnego sprawiają, że wreszcie można spędzić z dziećmi naprawdę dużo pięknych chwil. Z całą pewnością wspólny wyjazd nad morze będzie fantastycznym pomysłem.

Trudno bowiem o lepsze połączenie okoliczności sprzyjających wypoczynkowi i regeneracji sił wraz z całą gamą najróżniejszych atrakcji. Wolny czas w kurortach na wybrzeżu można spożytkować na wiele rozmaitych, acz zawsze przyjemnych sposobów. Rzecz jasna przy rodzinnych wakacjach nad morzem na pierwszy plan wysuwa się radosne plażowanie. Owszem, latem na piaszczystym brzegu robi się wprost zatrważający tłok i harmider, ale dla rodzin z dziećmi to zazwyczaj żaden problem. Kiedy milusińscy są czymś zajęci, zazwyczaj świata poza tym nie widzą. A w wakacje na plaży nad morzem jest pełno do roboty. Tu zbudować zamek, tam poszukać bursztynów, w ustronnym miejscu pograć w piłkę albo na frisbee, pobawić się i popływać w wodzie… A wszystko przynosi najwięcej radości wtedy, kiedy w daną czynność / roz(g)rywkę zaangażowana jest cała rodzina.

Nie jest żadną odkrywczą myślą stwierdzenie, że wspólna zabawa stanowi jeden z najefektywniejszych sposobów na to, aby zbudować i pogłębić wzajemne relacje w rodzinie. Dotyczy to zresztą nie tylko aspektu ludyczno-rekreacyjnego wakacji, ale również tak prozaicznych rzeczy jak posiłki. Na co dzień najczęściej wygląda to tak, że śniadanie każdy je o innej porze, przy obiedzie też rzadko kiedy uda się zebrać wszystkich jednocześnie… Z kolei wyjeżdżając nad morze trzeba albo dostosować się do wyżywienia w obiekcie noclegowym, albo wybrać się “na miasto” do mniej lub bardziej eleganckiego lokalu restauracyjnego (ewentualnie przygotować coś we własnym zakresie w aneksie kuchennym). Niby drobnostka, a jaka dobra zmiana! Przynajmniej na czas wakacyjnego turnusu…

Rodzinne wakacje nad morzem będą nie tylko znakomitym sposobem na wyjątkowo udany relaks, ale też doskonała sposobność do zobaczenia kilku intrygujących miejsc na wybrzeżu. Nie ma to jak krajoznawcze wycieczki w towarzystwie najbliższych. Takie wyprawy to nie tylko spora frajda, ale i szczypta wartości dydaktyczno-edukacyjnych. I nie trzeba od razu zwiedzać muzeów, historycznych twierdz czy wiekowych zabytków, nawet w parkach rozrywki można się czegoś ciekawego dowiedzieć.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij