Wielkanoc to niejako z założenia wyjątkowe święto - nie tylko kościelne, ale też bardzo rodzinne. Niestety coraz trudniej skoncentrować się na najbliższych, kiedy w nawale codziennych obowiązków trzeba jeszcze znaleźć czas na przygotowanie wielkanocnych uroczystości. W efekcie tylko się męczymy i denerwujemy, zamiast wypoczywać. A wystarczyłoby tylko gdzieś pojechać i wszystko mogłoby wyglądać zdecydowanie lepiej. Ustka nad Morzem Bałtyckim to warta rozważenia destynacja na świąteczny weekend.

Święta Wielkanocne nad morzem w Rewalu

W czasie takich mini-wczasów przejmowanie się jakimkolwiek sprzątaniem bądź gotowaniem byłoby kompletnym nieporozumieniem. Przecież wszystko zorganizują nam na miejscu, w wytypowanym wcześniej obiekcie noclegowym. Na Wielkanoc do Ustki jedzie się po to, żeby nad morzem się zrelaksować, pobyć trochę czasu razem z najukochańszymi osobami. W mieście i jego okolicach jest sporo atrakcji, które wczesną wiosną prezentują się nie gorzej niż latem.

Uliczki urokliwego Starego Miasta, pozbawione większości krzykliwych szyldów wyglądają nawet lepiej. Wielkanoc nad morzem w Ustce będzie świetną okazją, by wybrać się na zwiedzanie zabytków i historycznych zakątków uzdrowiskowej miejscowości. Z pewnością warto odwiedzić niezwykłe muza. Przedstawiające dzieje Ziemi Usteckiej, rolę baterii artyleryjskich i bunkrów z lat ‘30 XX w., barwne minerały czy intrygujące ciekawostki związane z pieczeniem chleba. Obowiązkowym punktem wycieczki winien być również port i jego najbliższe sąsiedztwo. Po świątecznym śniadaniu: spacer wzdłuż falochronów i latarni morskiej aż do słynnej Syrenki, a potem - na plażę!

Święta Wielkanocne w górach

Na popołudnie przydałoby się zaplanować bardziej zintensyfikowany wysiłek: trzeba jakoś uporać się ze świątecznymi potrawami. Wielkanoc nad morzem w Ustce powinna przypaść do gustu amatorom sportowego wypoczynku. W mieście można znaleźć wiele kortów tenisowych, niektóre hotele udostępniają wszystkim chętnym swoje aquaparki i baseny, sporo jest w okolicy długich tras i krótszych szlaków rowerowych, panują też niezłe warunki do uprawiania sportów wodnych w rodzaju kajakarstwa czy różnych odmian surfingu. Trzeba tylko pamiętać, żeby podczas eskapad nie zapuszczać się w okolice wojskowego poligonu.

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze atrakcje turystyczne w bliskiej okolicy, jak Dolina Charlotty z parkiem linowym i własnym zoo, bogactwo przyrody Słowińskiego Parku Narodowego, pole golfowe w Zajączkowie czy taka niezwykłość jak krzemienicka Wędrowna Barć. Podsumowując: Wielkanoc nad morzem w Ustce to świetny sposobów na urozmaicenie rodzinnych świąt oraz efektywny relaks.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij