Ustka - noclegi niedaleko plaży. Pensjonaty, apartamenty, pokoje blisko morza

Z Ustką i noclegami przy plaży tak się sprawy mają, że póki co jest ich zdecydowanie mniej niż teoretycznie mogłoby być. O ile bowiem wschodni brzeg ujścia Słupi jest porządnie zagospodarowany, tak na zachodzie ośrodki wypoczynkowe niedaleko morza są niczym rodzynki w cieście. Nie ma co roztrząsać przyczyn takiego stanu rzeczy - lepiej skupić się na tym, jakie opcje są aktualnie dostępne w mieście portowym.

Jeśli chodzi o noclegi blisko morza Ustka dysponuje całkiem kompleksową ofertą. Od kuszących najwyższymi standardami drogich hoteli, poprzez wszelkie pensjonaty i obiekty wakacyjne, aż po pokoje wynajmowane sezonowo przez samych mieszkańców kurortu. Oczywiście im wcześniej zacznie się szukać jakiejś kwatery na wakacyjny turnus, tym większy powinien być zakres nadal dostępnych do rezerwacji miejsc bezpośrednio przy plaży. Pod względem samej odległości od brzegu najlepsze będą obiekty noclegowe zlokalizowane na nadmorskiej promenadzie w Ustce. Głównie będą to karczmy, tawerny i pokrewne lokale gastronomiczne, w których pokoje gościnne stanowią stosunkowo niewielki dodatek do podstawowej działalności. Ale można też trafić na coś bardziej hotelarskiego, na przykład Pensjonat Fala.

W temacie maksymalnego komfortu noclegów i wyśrubowanych norm jakości obsługi, najpewniej to klasyczne hotele blisko plaży Ustki okażą się optymalnym wyborem. Pod względem lokalizacji doskonały wynik (ok. 75 metrów od morza) osiąga czterogwiazdkowa Villa Red, urządzona w stylowym - i gruntownie odnowionym - pałacyku z drugiej połowy XIX wieku. Jeśli natomiast bardziej niż położenie przy samym morzu liczą się wyrafinowane luksusy w stylu rozkoszy SPA czy gustownych, bogato wyposażonych apartamentów (i to bez względu na cenę), bodaj najbardziej adekwatnym hotelem będzie Grand Lubicz. 5 gwiazdek w zasadzie wyjaśnia wszystko, a pół kilometra do plaży to też wystarczająco niedaleko.

Wszystko pięknie, tylko ceny takich wygodnych aż do przesady noclegów blisko plaży większość osób zwala z nóg. Rozsądniejszych pod względem ekonomicznym alternatyw w Ustce nie brakuje. Choćby klasyczne domy wczasowe i ośrodki wypoczynkowe z pokojami w przystępnych cenach. Takie jak usytuowana niemal przy morzu “Fregata”. Albo wspomniane wcześniej pensjonaty, które zwykle łączą niemały komfort z rodzinną atmosferą oraz przystępnymi dla większości Polaków kosztami pobytu. A gdyby podstawowym warunkiem było “jak najtaniej”, chyba najlepiej będzie zdecydować się na kempingi, pola namiotowe bądź domki letniskowe - te w wydaniu skromnym i kameralnym. OW Niewiadów przy zachodniej plaży ma szereg takich domków letniskowych, na dodatek blisko plaży (ok. 400 metrów spaceru). Wtedy jednak dużo dalej będzie do centrum Ustki.

Każdy musi sam zdecydować, na czym najbardziej mu zależy. Wygody i zbytki, komfort swój i najbliższych w codziennych wyprawach na kąpielisko nad morzem, jak najniższe koszty pobytu, klimat biwaku namiotowego, mieszkanie lub innego rodzaju apartament do wyłącznej dyspozycji… Ustka jest w stanie zapewnić każdemu takie noclegi, na jakich najbardziej turystom zależy.

Polecamy również:

Dodaj opinię
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ustka - noclegi niedaleko plaży. Pensjonaty, apartamenty, pokoje blisko morza opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij