Wędrowna Barć w Krzemienicy

Wędrowna Barć w Krzemienicy to doskonałe miejsce by lepiej poznać tajemniczy świat wyjątkowo pracowitych i pożytecznych owadów. Prowadzone w Krzemienicy pokazy i prelekcje zyskały już kilka wyróżnień organizacji ekologicznych oraz turystycznych.

W Wędrownej Barci żyją 3 gatunki pszczół: środkowoeuropejskie północne, murarki ogrodowe oraz kraińskie. Jakie są ich zwyczaje, jak wygląda ich rozwój od larwy do dorosłego osobnika, jak istotną rolę pełnią w ekosystemie, jak należy się z nimi obchodzić - to wszystko wyjaśnią prezentowane zdjęcia, filmy i ciekawostki w opowieściach prowadzących. Zapewne najciekawszy jest szklany ul, dzięki któremu można z bardzo bliska podejrzeć codzienny trud owadów - bez nadmiernego wystawiania się na użądlenia.

Na terenie zagrody działa również mini-muzeum poświęcone sekretom bartnictwa. Można tu obejrzeć kompletne wyposażenie bartnika i spróbować miodu. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie obecność innych przyjaznych zwierząt - kóz, koni, gołębi czy psów.

Będąc na miejscu, warto zaopatrzyć się w kilka naturalnych produktów: od wielu rodzajów miodu (m.in. lipowy, gryczany, wrzosowy czy rzepakowy), przez propolis czy kozie mleko i sery, po Onisiówkę - tradycyjną nalewkę, rzecz jasna z miodem w wiodącej roli.

Pasieka działa w gospodarstwie rolno-agroturystycznym z długimi tradycjami. Główny budynek to wyremontowana zabytkowa chata o konstrukcji szachulcowej, zbudowana z kamieni, pokrytej wapnem gliny i drewnianych, czernionych smołą bali z 1848 roku. Przed wizytą w Wędrownej Barci należy umówić się telefonicznie.

Dodaj opinię

Wtykanie nosa w sprawy pracujących pszczół zwykle kończy się boleśnie. Chyba, że jest się odpowiednio przygotowanym i nastawionym na zwiedzanie. W Wędrownej Barci można poznać zwyczaje pożytecznych owadów od środka, a przy okazji spróbować regionalnych specjałów. Pasieka działa na terenie zabytkowego, pochodzącego z połowy XIX w. gospodarstwa.

Wędrowna Barć w Krzemienicy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wędrowna Barć w Krzemienicy, zobacz gdzie w Ustce zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wędrowna Barć w Krzemienicy.
Ceny biletów / cennik wejść do Wędrowna Barć w Krzemienicy. Redakcja serwisu www.ustka.baltyk.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 7 zł
    Wędrowna Barć w Krzemienicy cena biletu normalnego: 7 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wędrowna Barć w Krzemienicy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij