Szlaki piesze

Jak wybrać ciekawą trasę na spacer po Ustce i najbliższych okolicach? Pewną przydatną podpowiedzią mogą być oznakowane szlaki piesze wytyczone w mieście. Przez miejscowość przebiegają 4 ważne trasy.

  • E-9, czyli czerwony europejski długodystansowy szlak pieszy, przez Ustkę przebiega na ok. 7-kilometrowym odcinku. W południowej części miasta prowadzi m.in. przez bukowy las (o statusie rezerwatu przyrody), dalej wschodni skraj starego miasta i nabrzeża portowego. Przy latarni morskiej skręca na wschód, przez promenadę i część uzdrowiskową. Przejście do miejscowości Rowy wzdłuż szlaku to już ponad 10 km wędrówki.
  • Bardzo podobny przebieg - nie licząc części nadmorskiej - ma miejscowy odcinek Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba, oznaczanej charakterystyczną żółtą muszlą na niebieskim tle. Odcinek Smołdzino-Słupsk to nieco ponad 60 kilometrów. W samej Ustce szlak liczy blisko 6 km. Jego najważniejszym punktem jest tutaj kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela.
  • Kolejna trasa - 95-kilometrowy szlak Dolina Słupi oznaczany na żółto, zaczyna się w samej Ustce, przy zabytkowym dworcu PKP. Biegnie na południe, przez Wodnicę i Słupsk, aż do Bytowa. Charakteryzuje się niepowtarzalnymi krajobrazami Pobrzeża Słowińskiego i znacznym urozmaiceniem przyrody. Po drodze można podziwiać również mnóstwo zabytków - od wiejskich kościółków po wciąż pracujące na rzece elektrownie wodne.
  • Wymiar edukacyjny jest silną stroną również mierzącej 2,8 km ścieżki “Orzechowska Wydma” na wschodnim skraju usteckich plaż. Kolejne etapy, dzięki wyczerpującym tablicom informacyjnym pozwalają bliżej poznać biosferę Pomorza - z naciskiem na drzewa, krzewy i grzyby. Trasa posiada kilka tarasów widokowych na szczytach wydm.
Dodaj opinię
Szlaki piesze adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlaki piesze, zobacz gdzie w Ustce zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlaki piesze.
  • 76-270 Ustka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlaki piesze opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij