Promenada nadmorska

Deptak wytyczony tuż nad wschodnimi plażami w Ustce, rozciągający się na długości powyżej kilometra. Jego krańce wyznaczają - mniej więcej - latarnia morska na zachodzie i wieża widokowa (zaadaptowany punkt obserwacyjny 9. Baterii Artylerii Stałej) na wschodzie, nieopodal traktu Solidarności.

Promenada w Ustce powstała w wyniku nacisków turystów i kuracjuszy, którzy zjeżdżali się tutaj w II połowie XIX wieku. Władze kurortu wybudowały szeroką, utwardzoną aleję spacerową w 1875 roku. Tym samym stworzyły doskonałą lokalizacją dla wszelkiego rodzaju restauracji, kawiarenek i innych lokali gastronomiczno-usługowych. Od tego czasu regularnie występują tutaj również artyści różnych specjalności - piosenkarze, muzycy, kabareciarze itd.

Swego czasu sam Otto von Bismarck spędzał na promenadzie całe dnie - czy to na konnych przejażdżkach, czy to rozkoszując się pysznymi potrawami - do 1945 r. jedna z restauracji wciąż posiadała ulubiony stolik Żelaznego Kanclerza. Mebel o niezwykłej historii nie przetrwał do dzisiejszych czasów, ale i tak warto zatrzymać się na dłużej w kilku miejscach - szczególnie przy pomnikach. Przy promenadzie w Ustce upamiętniono m.in. Fryderyka Chopina i Irenę Kwiatkowską.

Deptak najintensywniej żyje oczywiście w trakcie letnich wakacji. Jest popularnym miejscem na spacery również dlatego, że bezpośrednio sąsiaduje z usteckim portem i tutejszym parkiem uzdrowiskowym.

Dodaj opinię

Jedno z najlepszych miejsc na przechadzki w całej Ustce. Na urokach nadmorskich wydm po wschodniej stronie portu poznali się już XIX-wieczni kuracjusze, którzy wymogli na władzach miasta wybudowanie bulwaru w 1875 r. Charakterystycznymi punktami promenady w Ustce są m.in. interesujące pomniki, wieża widokowa i latarnia morska. Oczywiście nie brakuje też fontann, ławeczek czy restauracji.

Promenada nadmorska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Promenada nadmorska, zobacz gdzie w Ustce zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Promenada nadmorska.
  • Ulica
    Promenada Nadmorska
    Promenada nadmorska mieści się przy ulicy Promenada Nadmorska w Ustce
  • 76-270 Ustka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Promenada nadmorska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij