Pomnik św. Jana Nepomucena

Figura patrona ratowników, osób tonących, dotkniętych klęską powodzi, szczerej spowiedzi oraz mostów. Nic dziwnego, że pomnik św. Jana Nepomucena stanął na straży portu w Ustce. Rzeźbę wykonał w 2000 r. Antoni Wilma.

Początkowo drewniany pomnik zdobił teren słupskiej parafii pod wezwaniem św. Jana - zleceniodawcą pracy był ksiądz Jan Giriatowicz. W marcu 2007 r. z inicjatywy ww. proboszcza oraz Urzędu Morskiego w Słupsku 2,5-metrową rzeźbę przeniesiono do Ustki, na zachodni falochron. Po 3 latach, święty musiał ustąpić miejsca Usteckiej Syrence.

Pomnik Jana Nepomucena trafił ostatecznie na zachodnią część nabrzeża. Od 2010 r. czuwa tuż obok nowej bazy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Ustce.

Dodaj opinię

Pomnik świętego, do którego zwracają się z modlitwą wszyscy wierzący ludzie morza w Polsce. Według katolików Jan Nepomucen opiekuje się m.in. ratownikami, rozbitkami czy ofiarami wodnych katastrof. 2,5-metrowa, drewniana figura autorstwa Antoniego Wilmy powstała w 2000 r. w Słupsku z inicjatywy miejscowego proboszcza. Do portu w Ustce trafiła 7 lat później.

Pomnik św. Jana Nepomucena adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pomnik św. Jana Nepomucena, zobacz gdzie w Ustce zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pomnik św. Jana Nepomucena.
  • Ulica
    Bohaterów Westerplatte 16
    Pomnik św. Jana Nepomucena mieści się przy ulicy Bohaterów Westerplatte 16 w Ustce
  • 76-270 Ustka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pomnik św. Jana Nepomucena opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij