Pomnik Fryderyka Chopina

Monument najwybitniejszego - a już bezsprzecznie najsłynniejszego - polskiego pianisty i kompozytora. Ufundował go w 1979 r. ówczesny Minister Kultury i Sztuki, w ramach odwdzięczenia się Ustce za “promocję, popularyzację i znaczący wkład w rozwój kultury polskiej” wśród mieszkańców oraz przyjezdnych turystów.

Kamienny pomnik przedstawia natchnionego artystę kroczącego powoli i dostojnie w stronę morza. Autorką dzieła jest Ludwika Krasowska-Nitschowa, jedna z najbardziej cenionych polskich rzeźbiarek. Spod jej dłuta wyszła chociażby słynna syrenka w Warszawie.

Uroczystość odsłonięcia pomnika Fryderyka Chopina (23 VI 1979) zwieńczyła obchody Dni Morza. Figura stoi nieopodal północnego krańca usteckiego parku uzdrowiskowego. Wybierając się na spacer po nadmorskiej promenadzie, nie sposób go nie zauważyć.

Dodaj opinię

Posąg bez wątpienia najsłynniejszego, a przez wielu uważanego za najlepszego polskiego kompozytora i pianisty. Monument przedstawia dostojną postać Fryderyka Chopina, niespiesznie idącego ku morzu. Kamienną rzeźbę wykonała Ludwika Krasowska-Nitschowa, która ma na koncie m.in. słynną warszawską syrenkę. Uroczyste odsłonięcie pomnika nastąpiło w 1979 roku.

Pomnik Fryderyka Chopina adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pomnik Fryderyka Chopina, zobacz gdzie w Ustce zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pomnik Fryderyka Chopina.
  • Ulica
    Promenada Nadmorska
    Pomnik Fryderyka Chopina mieści się przy ulicy Promenada Nadmorska w Ustce
  • 76-270 Ustka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pomnik Fryderyka Chopina opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij