Plaże

Według rozmaitych rankingów, piaszczyste wybrzeże w rejonie Ustki należy do najlepszych w całej Polsce. Plaże u ujścia Słupi - w połączeniu z pozostałymi atrakcjami turystycznymi miejscowości - zwykle zapewniają miastu pozycję w okolicach podium, wśród wszystkich krajowych kurortów nad Bałtykiem.

Czystość, bezpieczeństwo, stosowne zaplecze sanitarne oraz szeroki wachlarz możliwości dodatkowych - jak choćby zjeżdżalnie, boiska do siatkówki plażowej, przejażdżki bananem, dmuchane trampoliny, wypożyczalnie skuterów wodnych i wiele innych - to wszystko sprawia, że na plażach w Ustce każdy znajdzie taką formę wypoczynku, jaka mu najbardziej odpowiada. Europejski certyfikat Błękitnej Flagi, regularnie przyznawany wschodnim kąpieliskom nad Słupią, jest wystarczającą rekomendacją.

W sumie, w granicach miasta znajdują się blisko 4 kilometry plażowego wybrzeża - mniej więcej po 2 km po obu stronach rzeki. Podzielone są na sektory: 4 na zachodzie i 8 na wschodzie. Oczywiście różnią się rozmiarami (od 770 do 140 metrów).

Nie wszystkie pełnią funkcje strzeżonych kąpielisk. Ratownicy WOPR-u, czuwający na 5 stanowiskach, mają pod swoją pieczą 400 metrów plaży po wschodniej stronie.

W Ustce wyznaczono łącznie 9 zejść na plaże. Jeśli chodzi o ich szerokość, to jest ona zmienna. Morze regularnie wdziera się coraz głębiej w ląd, jednak władze w 2014 r. zdecydowały o wybudowaniu specjalnej opaski brzegowej, która ma zapobiegać erozji plaż. Budowa sztucznej rafy skupia się na 800-metrowym odcinku wschodniej plaży (od Ławeczki Ireny Kwiatkowskiej do zejścia z ul. Rybackiej), która przed rozpoczęciem prac miała nawet poniżej 20 m szerokości.

Generalnie rzecz biorąc, wschodnie plaże w Ustce są najlepsze dla osób preferujących “tradycyjne” formy wypoczynku nad morzem - kąpiele wodne i słoneczne, sport i imprezy na piasku itp. Najbardziej rozbudowane są plaże nad Promenadą Nadmorską (sektory 5-9). Plaże na zachodzie pozostają póki co, bardziej “dzikie”, lepsze dla osób lubiących długie spacery. Ze względu na korzystniejsze warunki, w tej części Ustki zbierają się amatorzy wszelkich sportów wodnych.

Dodaj opinię
Plaże adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Plaże, zobacz gdzie w Ustce zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Plaże.
  • 76-270 Ustka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Plaże opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij