Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej

Jeden z najmłodszych pomników w całej Ustce. Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej ozdobiła wschodnie przejście pomiędzy nadmorską promenadą a parkiem uzdrowiskowym w lipcu 2012 r. - nieco ponad rok po śmierci zasłużonej, wielokrotnie nagradzanej i odznaczanej artystki. Z miejsca stała się turystyczną atrakcją, gdzie praktycznie każdy robi sobie zdjęcie.

Ustka zajmowała szczególne miejsce w sercu Ireny Kwiatkowskiej. Słynna aktorka, znana choćby z ról w “Czterdziestolatku”, “Wojnie Domowej”, “Zmiennikach” oraz licznych występów w teatrach, kabaretach i słuchowiskach - niemal co rok przez wiele lat przyjeżdżała do Ustki na wakacyjny wypoczynek. Inicjatywa budowy pomnika wyszła od mieszkańców miasta.

Poświęconą Kwiatkowskiej 400-kilogramową rzeźbę z brązu zaprojektowali i wykonali poznańscy sztukmistrzowie: Piotr Garstka i Rafał Nowak. Ławeczka, na której przysiada postać aktorki, ma formę pozawijanej taśmy filmowej.

Dodaj opinię

Nowy, za to bardzo pomysłowy pomnik z brązu wystawiony uwielbianej, blisko związanej z Ustką aktorce. Irena Kwiatkowska, znana z wielu ról teatralnych, filmowych, telewizyjnych czy występów w kabaretach i słuchowiskach, regularnie przyjeżdżała odpoczywać nad morze właśnie tutaj. Postać artystki siedzi na ławeczce, która ma formę poskręcanej taśmy filmowej.

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej, zobacz gdzie w Ustce zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej.
  • Ulica
    Promenada Nadmorska / Leśna
    Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej mieści się przy ulicy Promenada Nadmorska / Leśna w Ustce
  • 76-270 Ustka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij