Kościół Najświętszego Zbawiciela

Pierwsza świątynia nad Słupią, powstała na niewielkim wzgórzu w roku 1365. Była to mała drewniana budowla, która służyła również jako latarnia morska.

W 1888 roku powstał w Ustce nowy, murowany z czerwonej cegły, neogotycki kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, dziś wpisany już do rejestru zabytków.

W wyposażeniu świątyni uwagę zwracają organy z manufaktury Völknera - jedne z najlepszych na polskim wybrzeżu. Część przedmiotów kościelnych pochodzi ze starego kościoła rozebranego w 1889 roku.

Dodaj opinię

Świątynia wybudowana w 1888 roku na niewielkim wzgórzu nad brzegiem rzeki Słupi. Neogotycki, wzniesiony z czerwonej cegły kościół powstał na miejsce drewnianego przybytku wiary z 1365 r., który był też latarnią morską. Część wyposażenia w parafii Najświętszego Zbawiciela pochodzi właśnie z tego z XIV wieku. Organy Völknera - choć równie cenne - są akurat nowsze.

Kościół Najświętszego Zbawiciela adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Najświętszego Zbawiciela, zobacz gdzie w Ustce zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Najświętszego Zbawiciela.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Najświętszego Zbawiciela opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij