Centrum Aktywności Twórczej BGSW

Centrum Aktywności Twórczej BGSW to filia Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku, umiejscowiona w zrewitalizowanym spichlerzu zbożowym na terenie portu nad Słupią. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków. Oddział powołano do życia w 1987 roku.

Pierwotnie na wystawy i wernisaże malarstwa, grafik, rzeźb i innych sztuk plastycznych przeznaczony był tylko niewielki fragment budowli na trzecim piętrze - w sumie 210 m² powierzchni wystawowej. Po remoncie spichlerza cały budynek przeszedł w ręce słupskiej instytucji, która zorganizowała tutaj Centrum Aktywności Twórczej, wzorowane na francuskim Vallauris czy japońskim Tokoname.

Obok tradycyjnych galeryjnych wystaw i miejsc noclegowych dla artystów oraz młodzieży szkolnej, organizowane są tutaj różnego rodzaju spotkania i warsztaty. W Centrum odbywają się choćby wykłady, przedstawienia performance, panele dyskusyjne czy zajęcia z różnych dziedzin: grafiki, filmu, rysunku, rzeźbiarstwa, malarstwa i wielu, wielu innych. Interdyscyplinarność jest tutaj szczególnie mile widziana.

Dodaj opinię

Oddział słupskiej Galerii Sztuki Współczesnej, w którym wystawy dzieł ze sztuk plastycznych i wizualnych nie są jedyną atrakcją. Warsztaty z wielu dziedzin - rysunku, malarstwa, filmu czy rzeźbienia - pozwalają zarówno mieszkańcom, jak też turystom, znaleźć i rozwinąć twórcze hobby. W Centrum Aktywności Twórczej odbywają się też spotkania z artystami.

Centrum Aktywności Twórczej BGSW adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Centrum Aktywności Twórczej BGSW, zobacz gdzie w Ustce zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Centrum Aktywności Twórczej BGSW.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Centrum Aktywności Twórczej BGSW opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij